Merit Awards

Congratulations to all this weeks Merit Award winners. We are so proud of you all 🙂

Merit Award Winners (27/1/23)

Junior Infants: Lauren Byrne.

Senior Infants: Noah Middleton.

1st Class: Clara Melbourne.

2nd Class: Jamie McGovern.

3rd Class: Candela Ryan Berasategui.

4th Class: Daniel Wong.

5th Class: Keenan Daly.

6th Class: Carrie Loughrey-Grant.

Merit Award Winners (20/1/23)

Junior Infants: Sadhbh O’Shaughnessy.

Senior Infants: Max Middleton.

1st Class: Seóna Carmody.

2nd Class: Leah Byrne.

3rd Class: Avril Alfa.

4th Class: Sofia Faida.

5th Class: Ellie Moore.

6th Class: Cara Downes.

Merit Award Winners (13/1/23)

Junior Infants: Rose Ensor.

Senior Infants: Valentina Farinez.

1st Class: Clara Melbourne.

2nd Class: Allwyn Raj.

3rd Class: Stephen Cullen.

4th Class: Lily Hayden.

5th Class: Darragh Cullen.

6th Class: Reeyin Singh.

Merit Award Winners (16/12/22)

Junior Infants: Reuben Dickson Smith

Senior Infants: Alexander O’Sullivan

1st Class: Josh Simpson

2nd Class: Zac Roche McHenry

3rd Class: Maya Hladun

4th Class: Alvah Alfa

5th Class: Dylan Giltrap

6th Class: Saoirse Biddlecombe

Merit Award Winners (9/12/22)

Junior Infants: Clodagh McAuliffe

Senior Infants: Jonas Markmann

1st Class: Jeremy Liu

2nd Class: Luiza Heinrich

3rd Class: Sarah McGeever

4th Class: Chloe MacNaughton

5th Class: Ling Qi Kong

6th Class: Ethan Ryan

Merit Award Winners (2/12/22)

Junior Infants: Henry Ensor

Senior Infants: Eli McMurdock

1st Class: Millie Tyrrell

2nd Class: William Lacey

3rd Class: Eloise Salmon

4th Class: Martha Nuzum

5th Class: Zach Simpson

6th Class: Jayda Ozlatar

Merit Award Winners (18/11/22)

Junior Infants: Luke Heinrich

Senior Infants: Grace Carlisle

1st Class: Aleks Atanasov

2nd Class: Lucille Hegarty -Cornish

3rd Class: Mikel Ryan

4th Class: Caleb Pop

5th Class: Ryan Metcalfe

6th Class: Molly Hosford

Merit Award Winners (28/10/22)

Junior Infants: Theo Chiswick

Senior Infants: Olive Walsh

1st Class : Mia Byrne

2nd Class: Hannah Lenehan

3rd Class : Aoibhín Ryan

4th Class: Olivia Heinrich

5th Class: Rose Laidler

6th Class: Lily Byrne

Merit Award Winners (21/10/22)

Junior Infants: Alex Downey

Senior Infants: Emie Sanderson

1st Class : Marcus Macey Hogan

2nd Class: Jamie Gleeson

3rd Class : Alec Travers

4th Class: Alexandra Middleton

5th Class: Zach Simpson

6th Class: Anna Sanderson

Merit Award Winners (14/10/22)

Junior Infants: Sophie Meredith

Senior Infants: Arthur Westwood Farnan

1st Class : Sam Regan

2nd Class: Charlotte Power

3rd Class : Darragh Ryan

4th Class: Lauren Power

5th Class: Joseph Pike

6th Class: Amy Johnston

Merit Award Winners (7/10/22)

Junior Infants: Hugo Mahon

Senior Infants: Jacob Hanna

1st Class : Isla Smith

2nd Class: Alexander Markmann

3rd Class : Alexandra Kenny

4th Class: Ewen Macey Hogan

5th Class: Eleanor Lacey

6th Class: Sarah Zhang

Merit Award Winners (30/9/22)

Junior Infants: Davin Kelleher

Senior Infants: Paulina Dekusar

1st Class : Aidan Ellis

2nd Class: Aideen Burtchaell

3rd Class : Isobel Mulligan

4th Class: Sophia Fox

5th Class: Emma McGann

6th Class: Amy Johnson

Merit Award Winners (23/9/22)

Junior Infants: Victor Chmuru

Senior Infants: Ana Luisa Torres Brescia

1st Class : Claire Reid

2nd Class: George Chiswick

3rd Class : Guy Sanderson

4th Class: Holly Mae Leatham

5th Class: Rhys Byrne

6th Class: Donagh McGovern

Merit Award Winners (16/9/22)

Junior Infants: Philip Janowski

Senior Infants: Clara Qiu

1st Class : Hazel McDonnell

2nd Class: Alex Shelley

3rd Class : Lilly Fitzsimons

4th Class: Ava Qiu

5th Class: Robert O’Donoghue

6th Class: Kate Clements

Merit Award Winners (9/9/22)

Junior Infants: Ruby Ensor.

Senior Infants: Louis Crawford.

1st Class : Heidi Hutchinson.

2nd Class: Eva Downey.

3rd Class : Noa Strauss.

4th Class: Mattie Carmody.

5th Class: Mike Ryan.

6th Class: Jack Leatham.

Merit Award Winners (2/9/22)

Jun. Inf.:Raffaele Pisciotti.

Sen. Inf.: Sacha Rock.

1st Class :Jesse Travers.

2nd Class: Scott Lenehan

3rd Class :Harry McDonnell..

4th Class: Max Chiswick

5th Class: Skye Sinclair.

6th Class: Sophia -Rose Macnaughton