Merit Awards

Congratulations to this weeks Merit Award winners!
We are all very proud of you.

Merit Award Winners. (18/6/2021)

Jun. Inf.: Milly Jones.

Sen. Inf.: Lucy Booth.

1st Class: Aylla Singh.

2nd Class: Caleb Pop.

3rd Class: Eleanor Lacey.

4th Class: Saoirse Biddlecombe & Raymond Barrett.

5th Class: Isabelle Murphy & Will Bolt.

6th Class: Rían Giltrap.

Merit Award Winners: 04/06/2021

Sen. Inf.: Zac Roche McHenry.

1st Class: William Morgan.

2nd Class: Alva Alfa.

3rd Class: Dylan Giltrap

4th Class: Grace Reeves Smyth & Lily Mc Donagh.

5th Class: Tom Hendron Kenny & Ethan Daly.

6th Class: Joshika Kannan.

 

Merit Award Winners: 28/05/2021

Jun. Inf.: Aleksander Atanasov & Oliver Meredith.

Sen. Inf.: Claire Osman.

1st Class: Avril Alfa.

2nd Class: Thomas McDonagh.

3rd Class: Harry Atkinson.

4th Class: Donagh McGovern & Sophia  Rose MacNaughton.

5th Class: Isabelle Murphy & Malachy Maag.

6th Class: Debbie Pop.

 

Merit Award Winners (21/05/2021)

Jun. Inf.: Hazel McDonnell.

Sen. Inf.: Leila Molloy Sadlier.

1st Class: Calum Rock.

2nd Class: Max Chiswick.

3rd Class: Emma McGann.

4th Class: Hugo Chiswick & Carrie Loughrey-Grant.

5th Class: Rebecca Pike & Eliza Cavanagh Curran.

6th Class: Mattie Saccarola

 

Merit Award Winners (14/05/2021)

Jun. Inf.: Jeremy Liu.

Sen. Inf.: Leah Byrne.

1st Class: Eloise Salmon.

2nd Class: Dirinn Biddlecombe.

3rd Class: Ryan Metcalfe.

4th Class: Reeyin Singh & Ethan Ryan.

5th Class: Lucas Kilbride & Pierce O’Rourke.

6th Class: Conor Laidler.

Merit Award Winners. (07/05/2021)

Jun. Inf.: Sam Reid.

Sen. Inf.: Jhanusree Kannan.

1st Class: Cillian Reid.

2nd Class: Ava Qui.

3rd Class: Isabel Booth.

4th Class: Holly Martin & Cara Downes.

5th Class: Juliet Gargan & Sophia Hendron-Kenny.

6th Class: Charlotte Cooper.

Merit Award Winners. (30/04/2021)

Jun. Inf.: Seona Carmody.

Sen. Inf.: Leo Cavanagh Curran.

1st Class: Avril Alfa.

2nd Class: Sam Moore.

3rd Class: Val Middleton.

4th Class: Dylan Metcalf & Amy Johnston.

5th Class: Tom Hendron Kenny & Jason Shelley.

6th Class: Irina Andreeva.

Merit Award Winners. (22/4/21)

Jun. Inf.: Lucy Morgan.

Sen. Inf.: Lennart Donaldson.

1st Class: Guy Sanderson.

2nd Class: Ewen Macey Hogan.

3rd Class: Dylan Giltrap.

4th Class: Eva Johnston & Raymond Barrett.

5th Class: Sophia Hendron Kenny & Luke O’Donoghue.

6th Class: Zoe Byrne.

Merit Award Winners. (16/4/21)

Jun. Inf.: David Rogers

Sen. Inf.: Leah Byrne.

1st Class: Isobel Mulligan.

2nd Class: Lauren Power

3rd Class: Andrew Sugrue.

4th Class: Christian O’Sullivan & Sarah Zhang.

5th Class: Daniel Shine & Layla Myburgh.

6th Class: Olivia Rainey

Merit Award Winners. (26/3/2021)

Jun. Inf.: Marcus Macey Hogan

Sen. Inf.: Charlotte Power.

1st Class: Harry McDonnell.

2nd Class: Olivia Heinrich.

3rd Class: Josephine Cavanagh Curran.

4th Class: Donagh McGovern & Kate Clements.

5th Class: Alannah White & Rebecca Pike.

6th Class: Ivy Brereton.

Merit Award Winners. (19/3/21)

Jun. Inf.: Milly Jones.

Sen. Inf.: Ben Moore

1st Class: Alexandra Kenny.

2nd Class: Matthew Carey.

3rd Class: Rose Laidler

4th Class: Nick Martin & Jack Leatham.

5th Class: Isabelle Murphy & Kevin Han.

6th Class: Anna Qui.

Merit Award Winners (12/3/21)

Jun. Inf.: Sam Reid.

Sen. Inf.: Leila Molloy Sadlier

1st Class: Darragh Ryan.

2nd Class: Mattie Carmody

3rd Class: Robert O’Donoghue

4th Class: Saoirse Biddlecombe & Sophia Rose MacNaughton.

5th Class: Ethan Daly & Emer Burtchaell

6th Class: Juliette Reeves-Smith.

Merit Award Winners (5/3/21)

Jun. Inf.: Hazel McDonnell

Sen. Inf.: Jamie McGovern

1st Class: Harry McDonnell

2nd Class: Ewen Macey Hogan.

3rd Class: Keenan Daly

4th Class: Ethan Ryan & Hugo Chiswick

5th Class: Rebecca Pike & Will Bolt.

6th Class: Jack Hayden.

Merit Award Winners (26/2/21)

Junior Infants: Josh Simpson

Senior Infants: William Lacey

1st Class: Lilly Fitzsimons

2nd Class: Luca Gargan

3rd Class: Ling Kong

4th Class: Matthew McAuliffe & Senan Doyle.

5th Class: Juliet Gargan & Adam Lampart.

6th Class: Georgi Atanasov

Merit Award Winners (12/2/2021)

Junior Infants: Clara Melbourne

Senior Infants: George Chiswick

1st Class: Alex Downes

2nd Class: Alexandra Middleton

3rd Class: Skye Sinclair

4th Class: Cara Downes & Amy Johnston

5th Class: Layla Myburgh & James Harcourt

6th Class: Senin Singh

Merit Award Winners (5/2/2021)

Junior Infants: Caolán Biddlecombe

Senior Infants: Aideen Burtchaell

1st Class: Charlotte Regan

2nd Class: Martha Nuzum

3rd Class: Rhys Byrne

4th Class: Anna Sanderson and Reeyin Singh

5th Class: Pierce O’Rourke and Líla Courtney

6th Class: Chloe Johnson-Lambert

Merit Award Winners (29/1/2021)

Junior Infants: Sam Fitzsimons

Senior Infants: Alex Shelley

1st Class: Michael Griffin

2nd Class: Matthew Carey

3rd Class: Harry Atkinson

4th Class: Molly Hosford

5th Class: Eleni Limond

6th Class: Alex Metcalfe

Merit Award Winners (22/1/2021)

Junior Infants: Isla Smith

Senior Infants: Lucy Booth

1st Class: Juliet Hutchinson

2nd Class: Dirinn Biddlecombe

3rd Class: Flynn Lambert Johnson

4th Class: Holly Martin

5th Class: Luke O’Donoghue

6th Class: Lorcan Doyle

Merit Award Winners (15/1/2021)

Junior Infants: Sam Regan

Senior Infants: Claire Osman

1st Class: Eloise Salmon

2nd Class: Thomas McDonagh

3rd Class: Andrew Sugrue

4th Class: Christian O’Sullivan

5th Class: Adam Lampart

6th Class: Cara Hosford

Merit Award Winners (17/12/2020)

Junior Infants: Jack Briggs

Senior Infants: Zac Roche McHenry

1st Class: Darragh Ryan

2nd Class: Ewen Macey Hogan

3rd Class: Ellie Moore

4th Class: Lily McDonagh

5th Class: Rebecca Pike

6th Class: Jack Hayden

11/12/20 Merit Cards

Jun.Inf. Chloe McDonnell

Sen. Inf. Zac Roche McHenry

1st Aoibhín Ryan

2nd Alvah Alfa

3rd Ryan Metcalfe

4th Kate Abayawickrema

5th Oisín White

6th Juliette Reeves Smyth

Merit Award Winners (4/12/2020)

Junior Infants: Aleksandar Atanasov

Senior Infants: Scott Lenehen

1st Class: Calum Rock

2nd Class: Chloe Macnaughton

3rd Class: Lily Grace Hegaerty Cornish

4th Class: Eva Johnston

5th Class: Jason Shelley

6th Class: Cara Hosford

Merit Award Winners (27/11/2020)

Junior Infants: Hazel McDonnell

Senior Infants: Lucille Hegarty Cornish

1st Class: Alexandra Kenny

2nd Class: Finlay Maag

3rd Class: Rían Mulligan

4th Class: Kate Abayawickrema

5th Class: Levi Heinrich

6th Class: Chloe Johnson- Lambert 

Merit Award Winners (20/11/2020)

Junior Infants: Matthew Cormican

Senior Infants: Nathan Kielty

1st Class: Cillian Reid

2nd Class: Emma Shine

3rd Class: Val Middleton

4th Class: Sarah Zhang

5th Class: Pierce O’Rourke

6th Class: Henry Gear

Merit Award Winners (13/11/2020)

Junior Infants: James McGann

Senior Infants: Luiza Heinrich

1st Class: Avril Alfa

2nd Class: Lily Hayden

3rd Class: Emma McGann

4th Class: Lily Byrne

5th Class: Tom Hendron Kenny

6th Class: Mila Devillard

Merit Award Winners (6/11/2020)

Junior Infants: Millie Tyrell

Senior Infants: Allwyn Raj

1st Class: Guy Sanderson

2nd Class: Max Chiswick

3rd Class: Zach Simpson

4th Class: Donagh McGovern

5th Class: Isabelle Murphy  

6th Class: Matti Saccaro

Merit Award Winners (23/10/2020)

Junior Infants: Claire Reid

Senior Infants: Eva Downey

1st Class: Eloise Salmon

2nd Class: Dirinn Biddlecombe

3rd Class: Eleanor Lacey

4th Class: Grace Reeves- Smyth

5th Class: Odhran Biddlecombe

6th Class: Charlotte Cooper

Merit Award Winners (16/10/2020)

Junior Infants: Jeremy Liu

Senior Infants: Alexander Markman

1st Class: Senan Hosford

2nd Class: Jorja Myburgh

3rd Class: Darragh Cullen

4th Class: Hugo Chiswick

5th Class: Ethan Daly

6th Class: Joshika Anghadu Karran

Merit Award Winners (9/10/2020)

Junior Infants: Alvar Brennan

Senior Infants: Claire Osman

1st Class: Sarah McGeever

2nd Class: Mattie Carmody

3rd Class: Kaiya Han

4th Class: Charlie Creagh

5th Class: Eliza Cavanagh Curren

6th Class: Henry Sanderson

Merit Award Winners (2/10/2020)

Junior Infants: Aidan Ellis

Senior Infants: Andrew Johnston.

1st Class: Alec Travers.

2nd Class: James Pike.

3rd Class: Nicholas Maag.

4th Class: Nick Martin.

5th Class: Layla Myburgh.

6th Class: Debbie Pop.

 

Merit Awards Winners (25/09/20)

Junior Infants:  Heidi Hutchinson.

Senior Infants: Isla Brennan.

1st Class: Noa Strauss.

2nd Class: Jorja Myburgh.

3rd Class: Alva Melissa Kenny.

4th Class: Jayda Ozatlar.

5th Class: Imogen Flint.

6th Class: Todd Sinclair.

 

Merit Card Winners (18/09/2020)

Junior Infants: Mia Byrne

Senior Infants: Matthew Power

1st Class: Stephen Cullen

2nd Class: Alexandra Middleton

3rd Class: Isabel Booth

4th Class: Saoirse Biddlecombe

5th Class: Juliet Gargan

6th Class: Niu Niu Kong

 

Merit Card Winners(11/9/20)

Junior Infants: Jesse Travers

Senior Infants: Hannah Lenehan

1st Class: Aylla Singh

2nd Class:Holly Mae Leatham

3rd Class: Joseph Pike

4th Class: Jack O’Donoghue

5th Class: Malachy Maag

6th Class: Chloe Birks  

 

(06/03/20)

(28/02/20)

(14/02/20)

(07/02/20)

(31/01/20)

(24/01/20)

(17/01/20)

(10/01/20)